Skuteczne systemy bezpieczeństwa i alarmy - zadzwoń do nas +48 52 583 51 61
 

Najczęściej zadawane pytania

1. Jaki jest kąt widzenia kamery przemysłowej?

Kąt widzenia kamery przemysłowej zależy od obiektywu jaki posiada kamera oraz od tego, jaką ogniskową posiada obiektyw zainstalowany w kamerze.
Nasze kamery EZCAM posiadają szeroki kąt widzenia dzięki zastosowaniu w nich obiektywu ze zmienną ogniskową 2,8 – 12 mm. Ta właściwość znacząco ułatwia proces instalacyjny, pozwala również na zmianę parametrów po zainstalowaniu.

2. Jakie kamery stosuje się do monitoringu nocnego?

Aby skutecznie prowadzić monitoring nocny należy zastosować kamery typu dzień/noc, które posiadają dwa tryby pracy: tryb dzienny, rejestrujący obraz w kolorze oraz tryb nocny, rejestrujący obraz monochromatyczny. Zmiana trybu z dziennego na nocny odbywa się automatycznie, dzięki zastosowanym w kamerze czujnikom i mechanizmom. Ważnym elementem kamery do nocnej obserwacji jest reflektor podczerwieni, który zwiększa skuteczność monitoringu nawet w kompletnych ciemnościach.
Kamery Ezcam, to urządzenia typu dzień/noc z wbudowanym systemem diod (oświetlacz podczerwieni) oraz czujnikiem natężenia światła. Dzięki zastosowanym technologiom kamery Ezcam mogą prowadzić nocną obserwację obiektów oddalonych nawet o 40 metrów w niemal całkowitej ciemności.

3. Co to są kamery IP?

Kamery IP to jeden z rodzajów kamer stosowanych przy montażu monitoringu CCTV. Kamery sieciowe (IP) to nowoczesne kamery przemysłowe z wbudowanym wideoserwerem. Od kamer analogowych różnią się sposobem przesyłania obrazu i dźwięku oraz sterowana. Kamera ta rejestruje i przesyła obraz na żywo przez sieć komputerową, co pozwala użytkownikom obserwację obrazu z dowolnego miejsca. Kamery IP (w przeciwieństwie do kamer analogowych) do archiwizacji obrazu nie potrzebują rejestratora cyfrowego. Mogą być podłączone do komputera lub rejestratora sieciowego IP. Znaczna część kamer sieciowych posiada gniazdo karty pamięci, które umożliwia prowadzenie lokalnej archiwizacji obrazu i jego zdalne odtwarzanie z przeglądarki internetowej.

4. Jakie kamery montuje się na zewnątrz budynków?

Kamery stosowane w monitoringu przemysłowym możemy podzielić ze względu na miejsce ich instalacji na zewnętrzne i wewnętrzne. Jednym z najważniejszych elementów szczególnie kamer zewnętrznych jest ich obudowa. To ona zapewnia kamerze odpowiednią pracę w danych warunkach środowiskowych. Każda obudowa ma swoją klasę szczelności, która wyrażona jest w kodzie IP. Nasze kamery posiadają klasę szczelności IP66, która zapewnia całkowitą ochronę przed przedostaniem się pyłu i wyską ochronę przed działaniem wody (lana silną strugą na obudowę z dowolnej strony).
Ponadto kamery Ezcam posiadają obudowę wandaloodporną – obudowa ta umożliwia montaż kamery w miejscach, w których narażona jest na akty wandalizmu. Takie obudowy charakteryzują się dużą odpornością na wstrząsy i uderzenia.

5. Jak wygląda montaż kamer?

Przy projektowaniu i montażu instalacji monitoringu bierzemy pod uwagę oczekiwania inwestora jak i uwarunkowania techniczne budynku. Wspólnie określamy optymalną lokalizację kamer. Okablowanie może zostać położone na wiele sposobów: możemy wykorzystać istniejącą infrastrukturę lub stworzyć nową, tak aby nie pogorszyć walorów estetycznych budynku. Nasze kamery Ezcam zasilane są po przez PoE (ang. Power over Ethernet), co znacząco zmniejsza czas oraz koszt instalacji kamery, ponieważ nie ma potrzeby prowadzenia dodatkowego okablowana zasilającego. Wystarczy jeden kabel Ethenetowy typu skrętka.

6. Czy mogę obejrzeć obraz z kamery w Internecie?

Tak, jest to podstawowa cecha każdego sieciowego systemu wizyjnego. Dzięki użyciu kamer IP mamy możliwość podglądu obrazu z każdego miejsca na ziemi, wystarczy urządzenie z dostępem do przeglądarki internetowej. Każda kamera IP posiada własny serwer WEB oraz adres IP, po którym jest identyfikowana w sieci komputerowej. Wystarczy wpisać ten adres w przeglądarce i już mamy możliwość oglądania obrazu z danej kamery. (Dla urządzeń mobilnych stworzono dedykowane oprogramowanie.) Jednak nie każdy może mieć dostęp do tego obrazu – jest on zabezpieczony hasłem, które zna tylko uprawniony użytkownik.

POWRÓT

Instrukcje obsługi

Serwis monitoringu

Serwis 24h i gwarancje

Dla naszych klientów oferujemy całodobowy serwis techniczny. W razie awarii prosimy o kontakt pod numerem: 883 308 385.

Sprzedawane przez nas kamery i rejestratory posiadają 24 miesięczną gwarancję.

INFORMACJE KONTAKTOWE

ul. Kraszewskiego 1
85-240 Bydgoszcz

+48 52 583 51 61
+48 694 035 147

www.ipsel.pl
biuro@ipsel.pl